ASUS DSL-AC51 Modem Router İncelemesi

35 thoughts on “ASUS DSL-AC51 Modem Router İncelemesi

 1. ethernet kablosu bağlı iken internet kullanımı oldugu sırada wifi den 5ghz bağlantı yapılmıyor internet bağlantısı başarısız oldu uyarısı geliyor ama ethernet kablosu takılı olmayınca sıkıntı yok bilgisi olan varmı?

 2. WiFi modunda tepki süreleri çok kötü. Oyunlarda donma yapıyor. Kablo ile bağladım, biraz iyileşti. Ev otomasyonu var, WiFi bağlantısında ışıkları açmaya çalışıyorum, 2-3 saniye sonra tepki veriyor. Sık sık iot ların bağlantısı kopuyor. MQTT cihazların yarım TCP protokollerini tam desteklemiyor. Arayüz en ufak ayarlamada tam saklama, başlatma modunda, uzun uzun ayarlama modunda bekliyorsunuz. Pi-Hole DNS sunucum var, reklam engellemede kullanıyorum, sık sık kopma sebebiyle dert oluyor. Asus bu işin erbabı değil.

 3. Merhaba bende ac68u modem var kullanıyprum kullanma sebebim ise ağda 40 50 kişi olması bu sebepten de ağda yasal olmayan siteleri filtrelemeyi sağlayan özelliği olması. Aynı yazılım olduğu için soruyorum bu cihazda da aynı özellik varsa farklı bir yerdede aynı yasal olmayan siteleri yasaklamam gerekti. Bu işimi görür mü yoksa yine üst sınıfmı almam gerek.

 4. Bu modemde fiber desteği var ama bugün görüştüğüm Asus destek hattında Gpon altyapılı fiber desteği bulunmamaktadır. aldığım yere iade etmek için işlem başlatıcağım. Bilginiz olsun modem alacaklar için Asus markasının hiç bir modelinde Gpon terminal üzerinden fiber hat desteği 17.01.2019 tarihinde bulunmamaktadır , açıklamalar üzerine ileriki zamanlarda gpon altyapısı için uygun cihazlar getirileceği yönünde oldu.

 5. Merhaba;

  Bu Modemden Aldım Fakat Şöyle Bi Sorun var,Daha Önce Airties Marka Modem Vardı Modem Arayüzündeki Hızım 16 mbps İken ,AC 51 İ Takınc Modem Arayüzündeki Hız 12 mbps Oluyor Ne Yapabilirim Neden Düşüyor Hızım ?

 6. Videonun paylaşım zamanı üzerinden aylar geçmiş cevaplanır mı bilmem fakat, ben yine de sorumu bi umuttur sorayım 🙂

  Bu model ile Asus N17U arasında ne farklar var ve hangisi tercih edilmeli ?

 7. Bu modem fiber altyapıda normal modem olarak çalışıyormu? (bahsettiğim normal modem olarak çalışması router olarak başka modemden aldığı interneti yayması değil)

 8. hocam rica ediyorum bizim anlayacapimiz dilden konuşun. bu modem kaç metreden çekiyor onu söyleyin yeter 🙂

 9. ben turknet aldım ısp kısmında sadece pppoe falan gözüküyo wlan veya vdsl seçeneği yok help me technopat

 10. bu modemi türknet de satıyor sanırım. birkaç sitede baktım itopya.com da 315.60 tl iken türknet yeni müşterilerine özel 199 tl ye satıyor. üstelik kredi kartıyla 6 taksite de izin veriyor ve o zaman bile fiyat 216 tl.
  bu arada vatan en pahalı sitelerden birisi 367.63 tl ye satıyor 😀

 11. Hocam ben de bu modemi yeni aldım. Hızım 35 çok güzel hiçbir sıkıntı yok. Ama evde 2 tane ethernet ile bağlanan pc var. Ama 2 tane ethernet kablosunu sarı olan kısımlara takıyorum. Bir tane pcde bağlantı varken diğerinde olmuyor. Kabloların yerlerini değiştirdiğimde ilk başta internet olan pcde internet gidiyor diğerine geliyor. Acaba bu sarı olan girişler ethernet girişleri değil mi. Başka bir şey mi. Yoksa ayarı mı var.

 12. Merhabalar cevap verirseniz sevinirim.Asusun bu modelinimi yoksa Tp-link in Archer Vr400 modelinimi tavsiye edersiniz.Yazilim ve Donanım olarak hangisi daha önde..

 13. Ben netspeed firmasından 24mb hızlı vdsl hizmeti alacağım. Evimiz 2 katlı ben modemi yukarıda bırakıp aşağıda etkin olarak düzenli video izleyeceğim canlı yayınlar vb. Asus Dsl n16 ve ac51 arasında bana ne tavsiye edersiniz ? Biri 214₺ diğeri 270₺

 14. Ulaşımı çok güzel. ancak önemli ve hiç konuşulmayan bir konu : TiviBu bağlantısı yapılamıyor.

 15. modem vatan bilgisayarda satılmaktadır
  http://www.vatanbilgisayar.com/asus-dsl-ac51-300mbps-433mbps-vdsl-destekli-kablosuz-ac-2-port-adsl2-modem.html

 16. bende huawei HG253s var.. bu modemi alsam ping ve wifi bakımından performans artısı olur mu ???

 17. Bende DSL n 16 var keşke değiştirip bunu alabilsem modem odanın içinde bile full çekmiyor asus ların 5dbi anteni 2 tane olmasına rağmen 1 tane tplnik 5dbi olan vdsl modemden kötü böyle birşey olamaz.

 18. ben 16 mbit ttnet kullanıyorum adsl. türknet e giçicemde 24 mbit üstüne vdls olması gerekiyormuş bu modemi alsam 35 mbit internet verebilirmi bana .

 19. Bu modem oyunlar için uygunmudur? Yeni aldığım modem pingi çok değiştirdi oyunlarda sıkıntı yaşamaya başladım. Bu işimi görür mü?

 20. Asus modemlerinde port açmak biraz sıkıntılı oluyor, benzer bir modem bende mevcut, Port ile ilgili bir rehber hazırlayabilirmisiniz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *